240

Roman Šmiřák

Spoluzakladatel Rainfellows

Rainfellows

Před 20 lety jsem začal svou kariéru v IT jako Java developer a později jako Project Manager. Díky úspěšným globálním dodávkám jsme v roce 2006 založili náš tým Agilních koučů, abychom předávali úspěšné (Agilní) praktiky dalším týmům. V roce 2010 – 2013 jsem byl součástí Scandinavian IT Clusteru, kde si lidé z různých společností a akademici vyměňovali zkušenosti, jak škálovat Agile v korporacích.

V roce 2013 jsme založili vlastní poradenskou společnost zaměřenou již nejen na IT. Později jsme spoluzakládali nebo investovali do start-upů. Také jsme spoluzaložili několik produktů na platformě Red Button, jako například Red Button EDU, kde moderuji pořad Agile Talks.

Anotace

Agilní transformace v neziskovce Učitel naživo

Nezisková organizace Učitel naživo (UNŽ) má úctyhodné poslání – jejím cílem je zlepšit kvalitu českého školství pro naše děti, a to přes podporu a zkvalitnění přípravy budoucích učitelů a rozvojem ředitelů škol. Chce dosáhnout systémové změny, což znamená nejen pomoci konkrétním učitelům a ředitelům, ale také spolupracovat se systémem a měnit legislativu. Organizace se skládá z cca 40-50 srdcařů. Řízení organizace vypadalo tak, že se celý tým sjel na offsite v srpnu a vytvořil plán na příští školní rok. Jenže už v září se realita odvíjela zcela jinak. Například – když několikrát za rok vymění klíčového člověka – ministra školství. Vždy jsme se dokázali rychle přizpůsobit, ale už málokdy jsme opustili i původní záměry a nabalující se sněhová koule se stala po chvíli neudržitelnou. Proto se vedení UNŽ rozhodlo před dvěma lety přejít na Agilní způsob řízení. V této přednášce vám Martin Kozel (spoluzakladatel a CEO UNŽ) a Roman Šmiřák (spoluzakladatel RainFellows) nasdílí, jak se k Agilitě postavili v tomto neobvyklém prostředí neziskovky, co jim to přineslo a jak hodnotí Agilitu lidé v organizaci s odstupem dvou let.

Další přednášející
Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.