240

Samuel Titka

Senior Atlassian konzultant

EEA

Samuel Titka působí ve slovenském softwarovém domě EEA, který je součástí skupiny BiQ Group na pozici seniorního konzultanta pro integraci Atlassian nástrojů Jira a Confluence.  Ve své kariéře se podílel na množství jejich úspěšných nasazení do oblasti IT, bankovního a pojistného sektoru, a také průmyslu či železniční dopravy.

Samuel vystudoval aplikovanou informatiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Poté si ho získal svět softwaru Atlassian, kterému se profesionálně věnuje již 8 let. Zaměřuje se na integraci nástroje Jira pro klienty, kteří chtějí zefektivnit řízení projektů od náborových procesů v HR, test management, release a delivery. A také procesy založené na potřebách agilní transformace nebo řízení projektů pomocí různých metodik a rámců, včetně SAFe.

Kromě toho v těchto problematikách školí, vede workshopy a aktivně sleduje nejnovější trendy. Pokud zrovna netráví čas na konzultaci s klientem, pravděpodobně tvoří reporty z Jira dat. Je držitelem akreditace Atlassian Technical Sales Professional.

240

Zdenko Matejček

IT Process Manager

Tatra banka

Bohaté zkušenosti z průmyslu a služeb aktuálně využívá již sedmý rok na IT oddělení v Tatra bance jako procesní manager. Vždy se snaží změny v procesech posuzovat na základě dat, protože je v nich logika.

Zdenko je součástí velké agilní transformace, která má v bance pochopitelně dopad na mnoho IT procesů.
Úspěšnost nových procesů vyhodnocuje vždy s odstupem času, neboť až tehdy se ukáží reálné dopady, které tyto změny spustily. Myslí si, že procesy by měly být tak flexibilní, jak to požaduje trh.  Je držitel certifikátu Six Sigma.

Anotace

Implementace metodiky SAFe v JIRA v Tatra Bance

V roce 2020 se Tatra banka stala nejlepší digitální bankou z 300 registrovaných bank z celého světa. Takové prvenství lze získat především správnými rozhodnutími při řízení tak velké firmy. I z tohoto důvodu procházela banka agilní transformací.

Tatra banka spolupracuje s EEA Atlassian týmem již dlouhou dobu. Když přišel požadavek na nástroj, který podporuje SAFe metodologii a bude použit pro evidenci práce, vývoj a plánování, implementace SAFe v Jira byla jasná cesta.

Na přednášce se společně představí zákazník a dodavatel. Promluví nejen o úspěchu, ale také o tom, co bylo nakonec v praxi jinak než se očekávalo.

Přednášející
Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.