240

Roman Šmiřák

Spoluzakladatel Rainfellows

Rainfellows

Před 20 lety jsem začal svou kariéru v IT jako Java developer a později jako Project Manager. Díky úspěšným globálním dodávkám jsme v roce 2006 založili náš tým Agilních koučů, abychom předávali úspěšné (Agilní) praktiky dalším týmům. V roce 2010 – 2013 jsem se byl součástí Scandinavian IT Clusteru, kde si lidé z různých společností a akademici vyměňovali zkušenosti, jak škálovat Agile v korporacích. V roce 2013 jsme založili vlastní poradenskou společnost zaměřenou již nejen na IT. Později jsme spoluzakládali nebo investovali do start-upů. Také jsme spoluzaložili několik produktů na platformě Red Button, jako například Red Button EDU kde moderuji pořad Agile Talks.

 

Anotace

Projektový Manažer vs Agilní Coach: Může být z manažera dobrý kouč?

S tím, jak se firmy Agilizují a nejsou to ostrůvky v IT, které jedou podle prapodivné metodiky SCRUM, roste hromadná poptávka po Agilních koučích a Scrum Masterech. Kulturní aspekt Agilních metod spočívá v samořízení týmů. Místo centrální koordinační role PM je tu rozdělená odpovědnost mezi PO, tým a AC/SM. Co s projekťáky, kteří byli často ve firmách stěžejní rolí? Je vhodné posunout PM do role AC/SM? Je tam možné najít typologickou a mindsetovou shodu?

Tento “workshop” bychom netradičně koncipovali jako diskusi “kruh v kruhu.” Do vnitřního kruhu pozveme zkušené lidi z praxe, kteří mají k tématu co říct a nasdílet. Zároveň necháme volné židličky pro někoho z “vnějšího kruhu”, kdo chce položit dotaz nebo se zapojit do diskuse přímo ve vnitřním kruhu. Anebo může jen poslouchat.

Pokud vás toto téma zajímá, přijměte, prosím, pozvání do naší diskuse. 

Další přednášející

Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.