240

Lucie Gřešulová

Consultant

Unicorn Systems

Lucie pracuje ve společnosti Unicorn jako Atlassian Consultant. S klienty konzultuje rozmanitá řešení a možnosti nad nástroji pro týmovou spolupráci jako je Jira a Confluence. V oblasti IT se pohybuje 3 roky a je to obor, ve kterém se našla.

240

Martin Popelák

SAFe Program Consultant and Agilist

Freelancer

Martin je již více než deset let lektorem a koučem agilních školení a workshopů a má praktické zkušenosti z mnoha firem z České republiky i ze zahraničí. Jeho hlavní předností je umění propojit vykládanou látku s příklady z praxe, působí totiž jako agilní kouč ve společnosti Siemens PLM, kde se podílí na agilní transformaci organizace s více než 2 000 zaměstnanci. Martin je školitelem kurzů společnosti SCALED AGILE, je držitelem certifikace SAFe® Program Consultant, která mu umožňuje vyučovat certifikační kurzy frameworku SAFe. Martin byl hlavním lektorem více než 100 různých agilních kurzů a velmi rád pomáhá firmám v agilním vzdělávání a zlepšování agilních procesů. Martin studoval v USA, takže školení mohou probíhat v českém i v anglickém jazyce.

240

Patrik Waloszek

Consultant and Developer

Unicorn Systems

Patrik se ve světě IT pohybuje už 20 let. Ve společnosti Unicorn působí posledních 7 let jako Atlassian konzultant a developer. Věnuje se návrhu a realizaci řešení s využitím Jira a dalších produktů z rodiny Atlassian. Své zkušenosti se snaží předávat jak ve formě konzultací tak i prostřednictvím prezentací a webinářů.

Anotace

Agilní přístup v řízení (ne)IT projektů

Agilní řízení projektů je celosvětově nejrozšířenějším nástrojem, jak vést projekty a produkty v oblasti vývoje softwaru. Od malých aplikací až po ty enterprise. Řada týmu má skvělé teoretické zkušenosti jak by Agile, Kanban nebo SCRUM měl fungovat, ale často pokulhává konkrétní implementace za pomocí vhodného nástroje, který řízení procesů podpoří. Během přednášky se od zkušených agilních lektorů dozvíte, jak správně spojit teoretickou linku s tou praktickou v tomto případě za pomoci agilního nástroje JIRA. Správná podpora agilních procesů a nástrojů je totiž velmi důležitá, hlavně pak v dnešní “new normal” době, kde řada týmů pracuje v distribuovaných týmech a “lepíky” již nejsou vhodným nástrojem. Dozvíte se především, jak správně organizovat Produktový Backlog, plánovat iterace a sprinty například za pomoci Scrum tabule. Podělíme se s vámi také o tipy, jak pro lepší přehlednost využívat rychlé filtry a swimlanes. Další ukázka bude věnována metodice kanban, kde se podíváme na možnosti konfigurace kanban tabule, zobrazení backlogu požadavků a jak se lépe orientovat v úkolech pomocí rychlých filtrů.

Přednášející
Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.