240

Josef Šedivý

Agile transformation leader

ČSOB

Agilní transformace přínáší spoustu výzev a právě takové se chopil i Josef Šedivý, který v ČSOB působí déle než 10 let. Agilní fungování Pepu nadchlo, v roce 2020 rozjel v ČSOB první agilní vlak (ART), je certifikovaný SAFe Program Consultant a na začátku roku se ujal role lídra agilní transformace.

Pepo, můžete nám popsat Vaši profesní roli, tedy kdo vlastně jste?

Osobně bych se definoval jako člověk, který rád zkouší nové věci. Mám rád změny a výzvy. Vždycky trochu bolí dělat něco nového, nezvyklého, ale v tom se člověk nejvíce posouvá a roste. Platí to jak ve sportu, tak v práci, tak i v osobním životě. V pracovní rovině jsem měl to štěstí, že jsem byl u změn v řízení rizik, které jsme dostali až na úroveň KBC. Poté i v retailu ČSOB u velkého digitalizačního programu a nyní v agilní transformaci.

Cíl v životě je dost těžké téma na pár řádků. Řekněme to tak, že až se jednou podívám zpět, tak raději budu litovat věcí, které jsem udělal a nepovedly se, než abych litoval věcí, které jsem chtěl udělat, ale neudělal je.

Letošní téma 13. ročníku konference je „Tips & Tricks“. Jaké jsou hlavní myšlenky, o kterých budete chtít mluvit a účastníkům předat?

O přínosech agility, o výhodách produktového přístupu a o tom, kde ho použít tak, aby měl pro společnost největší přínos. Zároveň budu mluvit o tom, jak propojit způsob dodávky více směry ke spolupráci mezi IT a businessem.

Jak si osobně představujete člověka, o kterém byste řekl, že je v nějakém svém oboru Experienced Professional a že pracuje s fortelem?

To popravdě hodně závisí na tom, jaký význam dáme slovu fortel (našel jsem dva významy: zručnost a úskok). Což dost odlišuje to, s kým bych chtěl pracovat. Pokud myslíme pozitivní konotaci, tedy zručnost, představím si člověka, který tématem žije a zároveň už má něco odžito. Pracuje ve flow a rád svoje zkušenosti předává dál, protože ví, že jenom tak dosáhne lepších výsledků.

Anotace

Transformace ČSOB

Přednáška se připravuje…

Další přednášející

Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.