240

Roman Senecký

předseda představenstva a generální ředitel

Mondi Štětí a.s., COO Kraft Paper Operations

Roman Senecký působí v současné době jako předseda představenstva a generální ředitel ve společnosti Mondi Štětí a.s. Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Chomutově a následně Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu v Ostravě, konkrétně Fakultu financí. Ve věku 35 let byl jmenován prezidentem Mondi SCP a.s., která se nachází na Slovensku ve městě Ružomberk.

Ve firmě s 1 600 zaměstnanci a obratem 500 mil EUR se mu podařilo zvýšit produktivitu o 50%, získat čtyři světová ocenění PPI Awards, dále dosáhnout 85% spokojenosti zaměstnanců a zrealizovat investice v hodnotě cca 220 milionů EUR.

V Mondi Štětí se mu podařilo úspěšně zrealizovat projekt EcoFlex v hodnotě 375 milionů EUR a provést reorganizaci firmy. Tyto kroky vedly k navýšení výroby o cca 30%. Následně došlo ke schválení investic do dalšího růstu v řádu desítek milionů eur.

Roman Senecký je mimo jiné spoluautorem knihy "Základy podnikání", která získala cenu Kniha roku 2010. V roce 2014 se Roman dostal mezi šest nejlepších generálních ředitelů podniků v papírenském průmyslu v rámci ocenění RISI Global Awards. Velmi dbá na bezpečnost práce, ohleduplnost k životnímu prostředí, podporu komunity a v neposlední řadě o osobní růst svých spolupracovníků.

Jeho osobním mottem je: "Pomáhat lidem dosáhnout cílů, které si sami nedokáží stanovit"

Anotace

Většinou vím, co mám dělat, ale málo kdy proč.

Naše letošní téma Connecting the dots už reálně praktikují ve společnosti Mondi Štětí. Jak přesně propojují svět top managementu a svých zaměstnanců nám povypráví ředitel Mondi Štětí pan Roman Senecký. Jedna z klíčových věcí je sdílená vize. Je obrovský rozdíl, pokud zedník staví kousek zdi, tedy plní pouze zadaný úkol, nebo ví, že staví katedrálu, a cítí, že tím přispívá svojí troškou do naplnění velkého cíle. Měli by lidé na všech úrovních znát vizi a strategii firmy? Jak jim to může pomoci v jejich každodenní práci? Zajímá je to vůbec?

Přednášející

Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.