240

Tomáš Mann

Senior Consultant

Deloitte Advisory

Tomáš Mann je Senior Consultantem společnosti Deloitte Advisory, se zaměřením na projektové řízení. Řízení projektů se věnuje od r. 2010, přičemž prošel pozicemi projektového manažera implementace software, ředitele divize vývoje software a projekty zavádění projektové kanceláře a metodiky. Mezi jeho hlavní klienty patří Ministerstvo pro místní rozvoj, Český statistický úřad, Fyzikální ústav Akademie věd – projekt stavby laserového centra ELI Beamlines.

Anotace

Zavádění projektového řízení a projektové kanceláře do veřejné správy a vědy a výzkumu

V prostředí veřejného financování se konzultanti, projektoví manažeři a pracovníci projektových kanceláří setkávají se specifickými výzvami v přístupu pracovníků zapojených do projektů a jejich motivací, s problémy plynoucími z absence zaměření na výdělečnost projektu, s prostředím evropských dotací a dopady zákonných procesů souvisejících s veřejnými zakázkami.
Protože projektové řízení se stále do veřejné správy dostává a roste, je často vnímáno a implementováno formalisticky a bez reálného přínosu pro danou organizaci. Mnoho metodik tak končí „v šuplíku“ a projektové kanceláře (pokud vůbec byly zřízeny) jsou v krátkém horizontu zrušeny nebo pohlceny typicky IT odbory.
Přednáška popisuje proces zavádění projektového řízení a projektové kanceláře do institucí veřejné správy (ministerstva, zřizované organizace, magistráty apod.) a institucí (z veřejných zdrojů financované) vědy a výzkumu. Autor bude prezentovat praktické zkušenosti a klíčové faktory úspěchu z několika projektů zavádění projektové kanceláře a projektové podpory největšího veřejného investičního projektu v české vědě a výzkumu.

Del Sec Cmyk Not Aw

Další přednášející

Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.