240

Miroslav Polách

Management konzultant

ICG

Miroslav Polách se zabývá firemním poradenstvím více než 8 let. Na začátku kariéry spolupracoval se společností GrowJOB institute, která, mimo jiné, publikovala bestseller Konec prokrastinace. Následně působil 5 let v jedné z Big4 konzultačních firem (EY), díky čemuž si vyzkoušel konzultační projekty pro jedny z nejúspěšnějších firem působících nejen v České republice. V současnosti pracuje jako management konzultant a primárně se specializuje na analýzy procesů a problémů a na pořádání školení zaměřených na rozvoj kritického myšlení.

Zálibou Miroslava je propojování praktických znalostí z projektů se znalostmi teoretickými týkající se lidského rozhodování.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (fakultu podnikohospodářskou) a v současné době na ní vyučuje povinný předmět pro studenty magisterského programu zaměřený na manažerské rozhodování a pomáhá s výukou předmětu zaměřeného na rozvoj kritického myšlení.

Hlavní kompetence a zkušenosti:

  • Školení zaměřená na rozvoj kritického myšlení a manažerského rozhodování
  • Procesně-zlepšovací projekty a konzultace
  • Procesní audity a diagnostiky procesů
  • Řízení rizik a interní audit

Anotace

Zvyšování porozumění pomocí kritického myšlení

Náš problém často není to, že něco nevíme, ale že jsme přesvědčeni o věcech, které nejsou pravda.

V rámci rozhodování a vyhodnocování informací se náš mozek dopouští řady chyb, které mohou vést k zbytečným nedorozuměním a konfliktům. Rozpoznáváním těchto chyb a snižováním dopadu na naše rozhodování se zabývá kritické myšlení.

V rámci workshopu si představíme největší zabijáky porozumění na pracovišti (např. konfirmační zkreslení a IKEA efekt) společně s technikami, které umožňují jejich rozpoznání a snižování jejich dopadu na naše rozhodování.

Další přednášející

Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.