240

Boris Zovčák

Head of Project management

E-commerce holding

Boris Zovčák svoju kariéru začínal ako programátor na projektoch, ktoré boli riadene klasickým projektovým spôsobom. Po niekoľkých rokoch prešiel do pozície PM ve spoločnosti Medium13, kde se projekty pre spoločnosť Orange riadili vodopádom. Po troch rokoch začal riadiť team projektových manažérov, vývojárov, analytikov, a to v pozícii Head of IT. V súčasnej dobe Boris pôsobí v pozícii Head of Project management v E-commerce holdingu. Po príchode do ecommerce prostredia si uvedomil, že v tak dynamickom prostredí nie je možne riadiť požiadavky projektovo ale agilne. Boris je absolventom Slovenskej Technickej Univerzity, Fakulty elektrotechniky a informatiky v Bratislave, s certifikátom Prince2 a SCRUM.
240

Martin Klusoň

Managing Director in Symphera, President of KPM

Symphera

Je spoluzakladatelem a prezidentem Komory Projektových Manažerů v ČR. Během své více než sedmnáctileté kariéry působil na pozicích projektového manažera, programového manažera, konzultanta pro řízení projektů a Quality Assurance manažera. Od roku 2007 řídí společnost Symphera, poskytující služby v oblasti projektového řízení. Jako hlavní lektor úročí své bohaté zkušenosti i ve své školicí praxi, během které vyškolil přes tisícovku projektových manažerů v České republice, na Slovensku, v Evropě či USA. Kromě jiného poskytuje konzultace na významných projektech v hodnotách milionů korun, pomáhá klientům s implementací metodiky, nastavením PMO a posuzováním zralosti společnosti či jednotlivých projektových manažerů. Mezi klienty, se kterými Symphera dlouhodobě spolupracuje, patří např. ČSOB, Orange, AVG, Datasys, Kvados, Hewlett-Packard a další.
239

Zbyněk Šlosar

Ředitel produkční divize

Unicorn

Zbyněk Šlosar je zkušený ředitel produkční divize, kompetentní za realizaci zakázek (ERP, CRM, e-commerce, SharePoint, .NET), podporu obchodníků při získávání nových zakázek, výchovu a péči o spolupracovníky na projektových rolích. Zaměřuje se na dodávku komplexních systémů podporujících všechny obchodní, realizační a podpůrné procesy zákazníka, a v neposlední řadě na efektivní řízení projektů.

Anotace

Řídit projekty agilně nebo klasicky?

Právě dnes na trhu velmi silně rezonují dva protichůdné názory, opřené o zkušenosti mnoha firem a jedinců.
1) Projektové řízení je již za zenitem, je staromódní a nepraktické. Dnešní doba si žádá nové progresivní přístupy. Naučte se řídit projekty agilně!
2) Klasické projektové řízení fungovalo špatně a neefektivně, proto jsme přešli na Agilní. Nikdy víc! Po roce jsme se rychle vrátili zpět a o agilu již nechceme ani slyšet.

Co je správně? Řídit agilně nebo klasicky? Je mezi oba přístupy spor buď a nebo?
O těchto tématech budou diskutovat účastníci kteří mají s oběma přístupy letité zkušenosti a v praxi již podobné situace zažili.
Dojde v diskuzi k usmíření a spojení obou táboru nebo se mezera mezi oběma přístupy ještě více rozevře?

Přednášející

Na koho se můžete těšit

Zůstaňme v kontaktu

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.